HungryForLife Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Recipes, comments and more...


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Δεν αντέχω άλλο την παρακμιακή κατάσταση στην Ελλάδα!

+2
AGGELIKI L
alli.angeliki
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

alli.angeliki



Ναι, δεν την αντέχω! Διαφθορά παντού. Οι πολιτικοί (στη συντριπτική τους πλειοψηφία) θέλουν να εκλεγούν για να αποκτήσουν λεφτά και ισχύ, αντί για να υπηρετήσουν τη χώρα και το λαό.

Κι εμείς δεν αντιδρούμε - άντε το πολύ ν΄αντιδράσουμε αυτοκαταστροφικά, τιμωρώντας τους εαυτούς μας, αντί γι αυτούς που μας κουρελιάζουν τη ζωή, την αξιοπρέπεια, τα όνειρα...

Λυπάμαι που το λέω, αλλά, αν δεν ήταν τόσο όμορφος ο τόπος και το κλίμα της Ελλάδας, δε θα ήθελα να την ξέρω κάν... pale

AGGELIKI L



Συνονόματη μαζί σου!
Παρότι ήμουν έντονα πολιτικοποιημένη απο μικρη ηλικία, παρότι ήμουν συνδικαλιστικό στέλεχος έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά και έχω παραιτηθει απο όλα.
Τελικά σαν λαός ειμαστεότι ψηφίζουμε και ένας απο τους λόγους που ντρέπομαι που ειμαι Ελληνίδα ειναι γιατί ψηφίζουμε αυτούς που ψηφίζουμε.
Για να μην ειμαι όμως και ισοπεδωτική και τα χρεώνω όλα στις εκάστοτε πολιτικές ηγεσίες και στο γενικότερο πολιτικό προσκήνιο και παρασκήνιο , ντρέπομαι επίσης που σαν λαός ειμαστε ωχαδεφιστές,παντός τύπου ρατσιστές, αδιάφοροι, κουτοπονηροι, αγενείς και καιροσκόποι.

kleiw



Aggelikoules mou!!!exete dikaio,kai polu megalo me authn thn katastash!!
Ma gia kanena logo den ntrepomai pou eimai Ellhnida!!!
isws o kairos gar eggys gia mia nea Ellada me olous emas ananewmenous!!!isws na petaksoume apo panw mas olo auto to skarto uliko apo psuxh,pneuma,swma!!!isws....!!!! sunny

alli.angeliki



kleiw έγραψε:...isws na petaksoume apo panw mas olo auto to skarto uliko apo psuxh,pneuma,swma!!!isws....!!!!

Και πώς θα το κάνουμε αυτό, Κλειώ μου;

Εγώ σε αντίθεση με σένα ντρέπομαι συχνά που είμαι Ελληνίδα :

- όπως τότε στη Ζυρίχη που είχαν μπει κάποιοι Έλληνες στο τραμ χωρίς εισιτήριο και (χωρίς να ξέρουν ότι τους καταλαβαίνω) πανηγύριζαν για τη ... μαγκιά τους και που είχαν "ξεγελάσει" τους αφελείς κουτόφραγκους. Και σχεδίαζαν πού θα πιουν μπύρες με τα λεφτά που δεν έδωσαν στην υγειά των κορόιδων...

- και όπως τώρα που βλέπω ότι η πολιτική ηγεσία είναι τόσο διεφθαρμένη ή τόσο αδιάφορη (γιατί τόσο ανίκανη δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι...)

5Δεν αντέχω άλλο την παρακμιακή κατάσταση στην Ελλάδα! Empty Και ποιος αντέχει... Τετ Ιαν 21, 2009 4:16 pm

Nena



... γι αυτό ρίξε μια ματιά στο www.simbraxi.gr

6Δεν αντέχω άλλο την παρακμιακή κατάσταση στην Ελλάδα! Empty Και ποιός αντέχει! Τετ Ιαν 21, 2009 4:39 pm

Nena



Διορθώνω και συγνώμη γι αυτό.

sibraxi.politon@ontelecoms.gr

ΑρηςΠ



Nena έγραψε:Διορθώνω και συγνώμη γι αυτό.

sibraxi.politon@ontelecoms.gr

http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=1225481207300275539 Δες αυτήν την ταινία, ίσως βγάλεις συμπέρασμα για την κατάσταση σ΄όλο τον κόασμο

Rena



Δυστυχώς δε μου ανοίγει η σελίδα Rolling Eyes

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης